Prefektët e Shqipërisë vizitojnë Prizrenin - Bota Sot
Prefektët e Shqipërisë vizitojnë Prizrenin

Prizreni

Prefektët e Shqipërisë vizitojnë Prizrenin

Më: 8 qershor 2018 Në ora: 07:20
Prizren

Në kuadër të 140 vjetorit të Lidhjes Shqiptare të Prizrenit, 12 prefektët e Shqipërisë sot do të jenë në vizitë në qytetin e Prizrenit.

Prefektët gjatë vizitës do të takohen me kryetarin e Prizrenit, Mytaher Haskuka dhe pastaj do të vizitojnë Lidhjen Shqiptare të Prizrenit dhe disa objekte të tjera të qytetit të ndërtuara në shekullin XVI. 

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera