Albanologët dhe Historianët shqiptarë mblidhen në Prizren (Drejtpërdrejt) - Bota Sot
Albanologët dhe Historianët shqiptarë mblidhen në Prizren (Drejtpërdrejt)

Prizreni

Albanologët dhe Historianët shqiptarë mblidhen në Prizren (Drejtpërdrejt)

Më: 10 qershor 2018 Në ora: 12:12
Lidhja e Prizrenit

Ka nisur mbledhja e institutive të Albanologjisë dhe Historisë së Kosovës dhe Shqipërisë.

Po mbahet takimi në mes instituteve të Albanologjisë dhe Historisë të Shqipërisë dhe Kosovës për nder të 140 vjetorit të Lidhjes së Prizreni.

Kjo mbledhje po mbahet në Prizren.

Fjalime do të mbajnë edhe ministrat e arsimit të Kosovës dhe Shqipërisë, Shyqiri Bytyqi dhe Lindita Nikolla. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera