Nënshkruhet marrëveshje historike ndërmjet e YLA-së e USF-së në Prizren - Bota Sot
Nënshkruhet marrëveshje historike ndërmjet e YLA-së e USF-së në Prizren

Prizreni

Nënshkruhet marrëveshje historike ndërmjet e YLA-së e USF-së në Prizren

Më: 23 qershor 2018 Në ora: 13:36
Prizreni

Më 22/6/2018 nënshkruhet marrëveshje historike memurandum bashkëpunimi në mes të YLA-së dhe USF-së në Prizren; Ditjona Bytyqi në cilësin e Nënkryetarës së Unionit Studentor dega në Prizren dha kontribut kryesor në realizimin e kësaj marrëveshje që u ofrua nga Xhafer Haliti, Drejtor Ekzekutiv i YLA-së ku pjesa thelbësore e kësaj marrëveshje ishte pjesmarrja e Kryesis dhe Stafit të USF-së në platformën vullnetare, që puna dhe aktiviteti i tyre që do të realizohet në të ardhmën nuk do të mbetet vetëm si e kryer por njëkohësisht do të nihet sikurse provojë e punës në bazë të Udhëzimit Administrativ të MKRS-së, theksojmë se Organizata jo-Qeveritare Youth Leaders in Action është fituese e grandit 400 €, në kuadër të projektit "Unicef Innovations Lab Kosova" dhe si obligim kryesor ka të rimbursoj të gjitha shpenzimet ndaj vullnetarëve (transport, ushqim, pije, dhe shpenzimet e telefonit).

BotaSot mëson se shumë shpejtë do të realizohet një projektin e radhës "sesion informues" për platformën e vullnetarëve që vlenë për të gjithë ata/ato që janë në mes të moshën 15-24 vjeç.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera