Festë për Erdoganin në Prizren - Bota Sot
Festë për Erdoganin në Prizren

Prizreni

Festë për Erdoganin në Prizren

Më: 25 qershor 2018 Në ora: 00:18
Në Prizren, shumë qytetarë kanë nisur të festojnë.

Presidenti aktual i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, ka shpallur fitoren e tij në zgjedhjet presidenciale, të mbajtura gjatë ditës së sotme.

Në Prizren, shumë qytetarë kanë nisur të festojnë.

Ata po brohorasin emrin e Erdoganit dhe po valëvisin flamuj të Turqisë.

Erdogan po prin me 52.79 për qind të votave, pas numërimit të 98.68 për qind të votave.

“Populli turk më ka mandatuar mua si president, sipas rezultateve jozyrtare”, ka deklaruar Erdogan.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera