Bashkëpunimi Kosovë-Shqipëri, Blendi Klosi viziton Prizrenin - Bota Sot
Bashkëpunimi Kosovë-Shqipëri, Blendi Klosi viziton Prizrenin

Prizreni

Bashkëpunimi Kosovë-Shqipëri, Blendi Klosi viziton Prizrenin

Më: 9 gusht 2018 Në ora: 07:47
Ministri i Turizmit dhe Mjedisit të Republikës së Shqipërisë Blendi Klosi

Ministri i Turizmit dhe Mjedisit të Republikës së Shqipërisë Blendi Klosi do të vizitojë sot Prizrenin.

Gjatë ditës ai do të ketë takime me ministrin e Tregtisë dhe Industrisë të Kosovës Bajram Hasani, kryetarin e Komunës së Prizrenit Mytaher Haskuka, drejtues të Festivalit DokuFest dhe operatorë turistikë e organizata të kulturës që veprojnë në Kosovë.

Vizita e ministrit shqiptar është vazhdimësi e përpjekjeve të përbashkëta për nxitjen e bashkëpunimit turistik mes Shqipërisë dhe Kosovës.

Më poshtë do të gjeni programin e plotë të vizitës së Ministrit Blendi Klosi në Prizren:

12.30 Mbërritja e Ministrit në Prizren

13.00 Takim me drejtuesit e Festivalit DokuFest

Vendi: Restorant Marashi, Lagjja Marash

Pjesëmarrës: Z. Veton Nurkollari, Znj. Nita Deda (DokuFest)

13.30 Takim me operatorët turistikë dhe organizatat e kulturës

Vendi: Restorant Marashi, Lagjja Marash

Pjesëmarrës: Drejtues të operatorëve turistikë dhe organizatave të kulturës nga Kosova

15.00 Takim me Kryetarin e Komunës së Prizrenit Z. Mytaher Haskuka

 Vendi: Komuna e Prizrenit, zyra e Kryetarit të Komunës

Pjesëmarrës: Z. Mytaher Haskuka, Znj. Krenare Koqi, Z. Visar Shehu (Komuna e Prizrenit)

16.00 Intervistë e Ministrit Blendi Klosi për Radio Televizionin e Kosovës

17.00 Takim me Ministrin e Tregtisë dhe Industrisë Z. Bajram Hasani

Vendi: Objekti i Beledijes

Pjesëmarrës: Z. Bajram Hasani dhe dy anëtarë të kabinetit

17.30 Konferencë e përbashkët për media e ministrave Klosi dhe Hasani

Vendi: Objekti i Beledijes

18.00 Koha për film

19.00 Kthimi në Tiranë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...