Haskuka publikon kontratat me bizneset - Bota Sot
Haskuka publikon kontratat me bizneset

Prizreni

Haskuka publikon kontratat me bizneset

Më: 14 gusht 2018 Në ora: 20:08
Mytaher Haskuka

Komuna e Prizrenit i ka publikuar kontratat e lidhura me operatorët ekonomikë. Prizreni bëhet komuna e tetë në Kosovë që ka publikuar kontratat e lidhura me bizneset për kryerjen e punëve dhe ofrim të shërbimeve apo furnizime.

Këtë premtim Mytaher Haskuka e kishte bërë në “DebatPernime” në kohën e zgjedhjeve komunale.

Haskuka kishte thënë se këtë premtim do ta realizonte në gjashtëmujorin e parë të qeverisjes së Prizrenit nga ai. Por, ky realizim ka ndodhur pas tetë muajsh.

“Tre mandate Komuna e Prizrenit ka qenë më së paku transparente, e cila ka pasur më shumë probleme në aspektin e projekteve, të cilat i ka bërë Komuna dhe qytetarët nuk kanë ditë kurrgjë çka po ndodhë me Komunën e Prizrenit. Ne në pikën e parë e kemi pasur “Prizreni komunë e hapur” dhe menjëherë pas marrjes së detyrës do të mundohemi të nxjerrim të gjitha dokumentet, të cilat kanë të bëjnë me vendimmarrjen në Komunë, në mënyrë radikale, tre ose gjashtë muajt e parë, më së voni gjashtë muajt e parë ngase në çdo sektor mundet me na u dashtë një kohë më e madhe”, kishte thënë Haskuka.

Komuna e Prizrenit ka filluar me publikim të kontratave me datën 10 gusht të këtij viti.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...