Prizreni pasurohet me 10 mijë metra katrorë gjelbërim - Bota Sot
Prizreni pasurohet me 10 mijë metra katrorë gjelbërim

Prizreni

Prizreni pasurohet me 10 mijë metra katrorë gjelbërim

Më: 13 tetor 2018 Në ora: 15:44
Prizreni

Kryetari i Komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka, ka njoftuar se në këtij qyteti po i shtohen edhe një hapësirë e madhe me gjelbërim.

Sipas Haskukës, një kodër e tërë është duke u pyllëzuar me pisha.

“Kodra mbi lagjen e Ralinit, që njihet në popull me emrin “Dalltullum”, po pyllëzohet e tëra me me pisha. Pos gjelbrimit të peisazhit, nga ky veprim qyeti përfiton një hapsirë të re rekreative dhe vrojtuese, me njërën prej pamjeve më të bukra të Prizrenit”, ka shkruar Haskuka në Facebook.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...