Vendosen tabelat informuese për monumentet kulturore në Prizren - Bota Sot
Vendosen tabelat informuese për monumentet kulturore në Prizren

Prizreni

Vendosen tabelat informuese për monumentet kulturore në Prizren

Më: 22 tetor 2018 Në ora: 11:26
Tabelat janë vendosur në udhëkryqet kryesore të qytetit.

Me qëllim të promovimit të trashëgimisë kulturore dhe orientimit më të lehtë të vizitorëve të huaj, Komuna e Prizrenit ka vendosur tabelat informuese që tregojnë drejtimin dhe largësinë e monumenteve kulturore apo institucioneve me rëndësi.

Sipas komunës, ky projekt është realizuar nga Drejtoria e Turizmit dhe Zhvillimit Rural, ndërsa tabelat janë vendosur në udhëkryqet kryesore të qytetit.

Image
Image
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera