Përurohen shtatoret e prijësve të Lidhjes së Prizrenit - Bota Sot
Përurohen shtatoret e prijësve të Lidhjes së Prizrenit

Prizreni

Përurohen shtatoret e prijësve të Lidhjes së Prizrenit

Më: 25 nëntor 2018 Në ora: 08:18
Lidhja e Prizrenit

Sot në Prizren do të përurohen shtatoret e tre prijësve të Lidhjes Shqiptare të Prizrenit, Ymer Prizreni, Abdyl Frashëri dhe Sylejman Vokshi.

Në ceremoninë e përurimit, e cila mbahet në hapësirat e Kompleksit Monumental të Lidhjes Shqiptare të Prizrenit, marrin pjesë përfaqësuesit shtetëror të Kosovës dhe Shqipërisë.

Ceremonia mbahet nën patronatin e kryeministrit Ramush Haradinaj, ngjarje kjo e organizuar në kuadër të shënimit të Vitit Mbarëkombëtar Gjergj Kastrioti Skënderbeu.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...