Ambasada e Zvicrës uron besimtarët myslimanë - Bota Sot
Ambasada e Zvicrës uron besimtarët myslimanë

Religjion

Ambasada e Zvicrës uron besimtarët myslimanë

Më: 4 qershor 2019 Në ora: 00:19
Ambasada e Zvicrës

Me rastin e Festës së Fitër Bajramit, edhe Ambasada Zvicerane në Kosovë ka uruar besimtarët myslimanë.

Përmes një postimi të shkurtër në faqen e tyre në Facebook, kanë shprehur urimin për këtë festë.

“Urime Fitër Bajramin të gjithë atyre që e festojnë, në Kosovë dhe në gjithë botën”, thuhet në urimin e tyre. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat