Ja kur fillon Ramazani dhe sa orë do agjeroni

Religjion

Ja kur fillon Ramazani dhe sa orë do agjeroni

Më: 31 mars 2020 Në ora: 12:58
Vaktia e Ramazanit për Kosovë, 2020-të

Edhe pak ditë na ndajnë nga muaji i shenjtë i Ramazanit. Bazuar në kalendarin mysliman agjërimi fillon me datën 24 prill.

Të gjithë besimtarët e fesë islame do të agjërojnë për 30 ditë rresht, gjithsej i bije 1 mijë e 441 orë.

Të dielën e 24 majit është dita e Fitër Bajramit.

Vaktia e Ramazanit për Kosovë, 2020-të:

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat