Më 23 shtator mbahet manifestimi “Takimet e Dom Mikelit” - Bota Sot
Më 23 shtator mbahet manifestimi “Takimet e Dom Mikelit”

Religjion

Më 23 shtator mbahet manifestimi “Takimet e Dom Mikelit”

Më: 19 shtator 2017 Në ora: 19:52
Ilustrim

Manifestimi tradicional kulturor, letrar e shkencor “Takimet e Dom Mikelit” do të mbahet më 23 shtator në Stubëll të Epërme të Vitisë.

Në kuadër të programit parashihet mbajtja e meshës pontifikale nga Imzot Dodë Gjergji, një fjalim i organizatorit Dom Jeton Thaçit, tribuna shkencore me temën “Pesë anarkitë e Nolit në kontekstin e sotëm të shoqërisë sonë”.

Po ashtu, do të mbahet edhe ora e madhe letrare, ku do të ndahet çmimi “Agim Ramadani” për tri poezitë më të mira, si dhe një program argëtues për të pranishmit.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera