Rrëfim: Bëra seks si e çmendur, ai nuk ishte burri im, por… - Bota Sot
Rrëfim: Bëra seks si e çmendur, ai nuk ishte burri im, por…

Seksi

Rrëfim: Bëra seks si e çmendur, ai nuk ishte burri im, por…

Më: 3 janar 2019 Në ora: 23:13
Ilustrim

Bëra seks si e çmendur kur shkova me pushime, por jo me burrin tim. Megjithatë u ndieva aq mirë sa nuk ndihem fare fajtore për atë që kam bërë.

Nuk kam pasur marrëdhënie seksuale në martesën time prej dy vjetësh dhe ndienja e dashurisë thuajse është shuar.

Jam e martuar prej 15 vitesh dhe kam 2 vajza binjake 11-vjeçare. Unë jam 40, burri im është 43 vjeç. Kam humbur interesin për seks pas lindjes së vajzave, por tani kam arritur një kohë në jetën time kur kam më shumë besim dhe ndihem më mirrë fizikisht.

U përpoqa t’i tregoja bashkëshortit tim që ndihem e humbur dhe e trishtuar, sepse nuk ka dashuri mes nesh. Ai ra dakort se duhet të përpiqet më shumë, por tha se seksi nuk është i rëndësishëm për të.

Më pëlqen jeta që ai ua të kem një martesë ku nuk bëhet seks. Unë shkova në Ibiza me motrën time për disa ditë vjeshtën e kaluar.

Natën e fundit një djalë nisi të fliste me mua. Ai është 37 vjeç.

Që nga ajo kohë kemi filluar të shkruajmë. Unë i kam thënë se jam i martuar, por ai tha se nuk dëshiron që unë ta lë burrin tim.

Kisha prenotuar për të shkuar përsëri në Ibiza për Pashkë me motrën time, por ajo nuk erdhi se ishte e sëmurë dhe kështu që shkova vetë.

U takova me atë dhe gjithë ditët që qëndrova në hotel, ishin fantastike. Seksi me të ishte i shkëlqyer dhe më bëri të kuptoj se sa e rëndësishme ëshsiguron për ne. Ai ka një punë të mirë, kemi një shtëpi të bukur dhe shpesh bëjmë pushime jashtë vendit.

Më pëlqen shoqëria e tij, por nuk dtë kjo pjesë për mua.

Burri im punon shumë, por problemi i vërtetë është që ai nuk ndan dot punën nga familja dhe shpesh flet me mua sikur unë jam një prej punonjësve të tij.

Unë dua t’i kthej gjërat në rrugën e drejtë me të, por ai duket i kënaqur me gjërat ashtu siç janë.

Përgjigja e DEIDRE: Kjo ka të bëjë më shumë me seksin, por edhe me komunikimin.

Ju nuk mund të keni seks të mirë nëse s’keni komunikim të mirë jashtë dhomës së gjumit. Burri juaj punon shumë për t’ju dhënë një jetë të mirë, por kjo ndoshta është stresuese për të, duke ia bërë të vështirë që të arrijë të ndajë punën nga familja. Stresi gjithashtu vret edhe deshiren per seks.

Ndoshta do të jetë më e lehtë për të biseduar jashtë shtëpisë, ndaj mund t’i kërkoni të vijë për një shëtitje të qetë me ju një fundjavë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat