Këtë se kishim dëgjuar kurrë! Trendi më i fundit i marrëdhënieve seksuale është me kufje në... - Bota Sot
Këtë se kishim dëgjuar kurrë! Trendi më i fundit i marrëdhënieve seksuale është me kufje në...

Seksi

Këtë se kishim dëgjuar kurrë! Trendi më i fundit i marrëdhënieve seksuale është me kufje në...

Më: 12 korrik 2019 Në ora: 23:49
Ilustrim

Kufjet zakonisht i veshim kur dalim për të ecur ose edhe për të vrapuar, por mesa duket njerëzit po i përdorin edhe gjatë marrëdhënieve sek.suale.

Duke u bazuar në një studim nga TickPick, një treg online, 1 ne 5 përdorues të kufjeve (AirPods), deklaruan se i vendosin ato gjatë kryerjeve të marrëdhënieve sek.suale. Pothuaje 20% të të anketuarve deklaruan se ishin më të nxehtë dhe më lirshëm kur kishin vendosur kufjet në vesh, raporton “Daily Star”.

Më shumë se 1000 njerëz u anketuan online, të cilët thanë se ishin sek.sualisht aktivë dhe gjithashtu përjetonin më shumë kënaqësi kur dëgjonin marrëdhënie sek.suale.

Duke u bazuar në studime, 57% e njerëzve ishin të kënaqur me jetën e tyre sek.suale, por gjasat për kënaqësi sek.suale ndryshonin varësisht zhanrit të tyre muzikor.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...