Keni nevojë për lubrifikant në mes të ‘aksionit’, shkoni në kuzhinë - Bota Sot
Keni nevojë për lubrifikant në mes të ‘aksionit’, shkoni në kuzhinë

Seksi

Keni nevojë për lubrifikant në mes të ‘aksionit’, shkoni në kuzhinë

Më: 3 gusht 2019 Në ora: 18:53
Ilustrim

Janë disa kohë kur herë pas here keni nevojë për lubrifikantë.

Kuptohet që ju nuk do visheni dhe të shkoni deri në një market afër jush për të blerë lubrifikantë në mes të aktit.

Në vend të kësaj, shkoni në kuzhinë dhe shikoni se a keni këto produkte.

Vaj ulliri.

Në ditët e sotme, pothuajse çdo shtëpi ka vaj ulliri. Por, për marrëdhënie vaginale dhe anale të sigurt, duhet të i dini disa fakte. Lubrifikantët e bazuar në vajra, mund të dëmtojnë prezervativin, transmeton lajmi.net.

Vaj të kokosit

Ky është një produkt tjetër natyral në vend të lubrifikantit, por njëjtë sikur vaji u ullirit edhe ky mund të mbaj disa rreziqe, siç mund të jenë infeksionet.

Vaji i Vitaminë E

Disa njerëz përdorin këtë lloj vaji për kujdes të lëkurës, por shërben edhe si lubrifikantë. Por mos të përsëritim përsëri, duhet të keni kujdes sikurse me vajrat e tjerë.

Aloe Vera

Nëse do të ishte ndonjë garë për lubrifikantin më të mirë, aloe vera do të ishte fitues.Ky lloj vaji nuk mund të qoj në infeksione apo dëme. Por duhet të përdorni 100% aloe vera të pastër.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...