Meshkujt mund të përjetojnë shtatë lloje orgazmash, ja cilat - Bota Sot
Meshkujt mund të përjetojnë shtatë lloje orgazmash, ja cilat

Seksi

Meshkujt mund të përjetojnë shtatë lloje orgazmash, ja cilat

Më: 4 gusht 2019 Në ora: 13:31
Foto ilustrim

Meshkujt mund të përjetojnë shtatë lloje orgazmash, këtu i gjeni të rënditura.

Sipas një studimi prej 1000 peronave, orgazma mesatare tek meshkujt mund të zgjas 8.7 sekonda. Që do të thotë dy sekonda më shkurtër sesa orgazma e një femra, e cila zgjatë 10.9 sekonda.

Dy e treta e burrave (66%), kanë orgazëm gjatë marrëdhënieve seksuale, raporton “Daily Star”.

Por a e keni ditur që meshkujt mund të përjetojnë shtatë lloje të orgazmave. Dhe këtu mund të i gjeni të renditura.

Orgazma standarte

Kjo është një orgazëm e përgjithshme që shumë meshkuj e përjetojnë gjatë marrëdhënieve seksuale.

Orgazëm e përzier ose orgazëm në të gjithë trupin

Orgazmat e përziera ndodhin kur zona të shumta të trupit tuaj prekën dhe përjetojnë kënaqësi njëkohësisht. Këto mund të ndodhin kur jeni në mes të seksit të shpejt.

Orgazma të shumëfishta

Kjo lloj orgazme mund të jetë sekuenciale ose serike, kur keni orgazëm herë pas here pa pushim.

Orgazëm në gjumë

Kjo ndodh kur përjetoni orgazëm në mënyrë të pavetëdijshme kur jeni në ëndërr.

Orgazma e prostatës

G-spoti tek meshkujt është gjëndra e prosatës e njohur si P-spot.

Orgazëm e thatë

Një numër i vogël i meshkujve mund të përjetojnë orgazëm pa asnjë lloj të lagështisë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...