Partneri juaj është i ndrojtur në seks? 5 rregulla të thjeshta për t'u përmirësuar

Seksi

Partneri juaj është i ndrojtur në seks? 5 rregulla të thjeshta për t'u përmirësuar

Më: 16 gusht 2019 Në ora: 20:19
Ilustrim

Seksi, siç e dimë, është një pjesë themelore e një marrëdhënieje. Por, gjatë aktit ndodhin edhe surpriza, edhe situata të papritura që dalin jashtë kontrrollit! Ju ndodhin të gjithëve dhe për këtë ju garantojmë. Ju nuk jeni vetëm! E nëse ju ka ndodhur që partneri juaj të mos jetë aq i bukur, i sjellshëm, i urtë, por gjithnjë krijon rrëmujë kudo ku shkel dhe çfarëdo që prek, atëherë kujdes kur vjen puna tek raporti intim. Që ky i fundit të jetë në nivelin e duhur dhe që ju të përjetoni seksin më fantastik të jetës suaj, këtu janë pesë rregulla të thjeshta për të përmirësuar raportin tuaj...

Merri ti frenat e lojës. Pozicioni i vetëm që ai dëshiron të bëjë është misionari? Atëherë ju merrni drejtimin dhe bëhuni një pjesë aktive e seksit! Lëvizni, ndryshojeni, ndryshojeni, përsëriteni. Do ta shihni, ai do të vazhdojë me ju dhe me kohën do të marrë iniciativën.

Merrni kohën tuaj. Shpesh një njeri i ngathët përkon me një njeri të nxituar. Disa mendojnë se seksi kulmon me orgazmën, por ju nuk e dini bukurinë e para lojës. Mundohuni t'i bëni ata ta kuptojnë në mënyra të ndryshme: përkëdheleni atë, praktikoni seks oral dhe më pas ndoshta përfundoni me një 69. Ai do të trulloset!

Luaj. Po, saktësisht, seksi është një moment mirëkuptimi, i këndshëm, ku çifti mund të argëtohet. Kështu që ju mund të organizoni lojëra me role, të përdorni kostume, apo edhe thjesht të eksperimentoni me lodrat seksuale me të.

Vendosni një pasqyrë në dhomë. Nuk do të duket si një risi, por nëse nuk e dini, burrat i duan filmat porno. Ndiheni të tronditur, apo jo? Pra, pse të mos bëhemi protagonistë! Jo, ne nuk po ju themi të bëni një video (nuk do të kishte asgjë të keqe me këtë, por mund të përfundonte në duar të gabuara), por thjesht vendosni një pasqyrë në dhomë përpara shtratit. Edhe njeriu më i ndrojtur në univers nuk do t'i rezistojë tundimit për të parë veten e tij dhe të përmirësojë shfaqjet e tij në shtrat!

Flisni me të, por në mënyrë proaktive. Ok, kjo mund të duket si këshillë e mërzitshme, por gjithashtu mund të jetë edhe më e efektshmja. Nëse e juaja është me të vërtetë një marrëdhënie e ngurtë dhe e ndërlikuar, atëherë flisni për seksin dhe marrëdhëniet tuaja! Por përpiquni të mos ie bëni partnerin të ndihet me faj, por thuajini atij se dëshironi të provoni gjëra të reja, se do të dëshironi t'i provoni ato me të. Do t’ju habisë kur të shihni kur është e dobishme të flisni për të.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat