Çfarë do të thotë seksi për gratë - Bota Sot
Çfarë do të thotë seksi për gratë

Seksi

Çfarë do të thotë seksi për gratë

Më: 22 shtator 2019 Në ora: 13:23
Ilustrim

Por mënyrat me të cilat gratë përjetojnë  dhe shprehin seksualitetin e tyre shpesh janë shumë të ndryshme nga partnerët e tyre meshkuj.

Seksi fillon në mendje

Burrat shpesh zhgënjehen që grat nuk e dëshirojnë sikuse meshkujt mirëpo trupi i saj është ndryshe për shkak të hormoneve. Kur ajo mendon të jetë me dikën atëherë dëshira për marrëdhënie është më e lartë.

Seksi është një aspekt i dashurisë

Seksi, biseda, puna së bashku, administrimi i një shtëpie dhe familja si ekip, ndjenja e vlerësuar, festimi i festave, dhënia dhe marrja e dhuratave dhe dashuria mund të përfshijnë të gjitha dashurinë për një grua, seksi është vetëm një pjesë, jo faktori përcaktues. Marrja e dashurisë mund të rrjedhë nga ngrohtësia që ajo ndjen në marrëdhënie, por nuk është domosdoshmërisht burimi i nxehtësisë.

Intimiteti emocional i kombinuar me intimitetin seksual është kombinimi që krijon një martesë ose partneritet pasionant.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...