Si të bëni gjashtë minuta paralojë për të siguruar seks më të mirë me partnerin tuaj - Bota Sot
Si të bëni gjashtë minuta paralojë për të siguruar seks më të mirë me partnerin tuaj

Seksi

Si të bëni gjashtë minuta paralojë për të siguruar seks më të mirë me partnerin tuaj

Më: 23 shkurt 2020 Në ora: 00:56
Ilustrim

Këshilla për një paralojë më të mirë.

Çiftet që marrin pjesë në të paktën gjashtë minuta të “lojës para-seksuale” që përfshijnë një sërë aktivitetesh intime, ka më shumë të ngjarë të ndjehen “shumë të kënaqur seksualisht” pas ngjarjes së madhe, thotë një studim i ri, raporton “The Sun”.

Këtu zbuloni se si ju dhe partneri juaj mund t’i përdorni ato 360 sekonda për të vendosur veten në një përvojë të klasit të parë.

Këshilla për femrën

Në vend që të kritikoni pa dashje veten tuaj, merrni çdo ditë në zakon të shkruani tre gjëra pozitive që vlerësoni për trupin tuaj.

Me kalimin e kohës, duhet të bëhet më e lehtë të kujtoni një pjesë e vogël, para se të bëni diçka që ju bën të ndjeheni të prekshëm fizikisht, siç është të qenit lakuriq me një dashnor.

Mbingarkoni shqisat tuaja. Ndjeheni të qetë dhe të pranishëm gjatë seksit duke ndezur shqisat tuaja për të maksimizuar aftësinë e trupit për t’u ndezur.

Drejtojini lëvizjet e tij me një bisedë të ndyrë. Pëshpëritja e dëshirave tuaja në veshin e tij është një mënyrë e mirë për ta mësuar atë se ku dhe si dëshironi që ai të ju puth.

Mbajeni zgjuar atë në mënyrë të thjeshtë. Seksi i mrekullueshëm ka të bëjë më shumë sesa vetëm marrëdhënie seksuale, por shumë burra bëjnë presion të madh mbi veten e tyre për të mbajtur gjendjen e tyre stabile.

Këshilla për mashkullin

Provoni të ndërtoni së bashku një listë dëgjimi të përbashkët. Shtimi i një kënge të re mund të bëhet sinjali juaj sekret se jeni në humor dhe jeni gati.

Mbajtja e duarve ndërsa merrni frymë është treguar që zvogëlon stresin ndërsa rrit ndjenjat e lidhjes dhe nxit oksitocinën e “hormonit të dashurisë”.

Lëvizni për të masazhuar butësisht lëkurën e saj, dhe butësisht duke u puthur dhe përkëdhelur pjesët më delikate të saj, por jo ende atje poshtë.

Prisni 60 sekonda. Investoni një minutë për ta bërë atë të ndjejë romancën duke prekur faqet e saj, duke puthur kyçet e dorës.

Dëgjoni me kujdes. Nëse partneri juaj ju kërkon që ta prekni atë në një mënyrë të caktuar, jini mirënjohës për dijen, pa u ofenduar që ajo po bën një kërkesë. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat