"Gruaja ime po më tradhton, kështu që unë me kolegen time.." - Bota Sot
"Gruaja ime po më tradhton, kështu që unë me kolegen time.."

Seksi

"Gruaja ime po më tradhton, kështu që unë me kolegen time.."

Nga: Bota sot Më: 24 shkurt 2020 Në ora: 07:39
Ilustrim

Unë kam filluar një lidhje me një vajzë bukuroshe në punë pasi bashkëshortja ime bën makiazh cdo ditë kur i merr fëmijët nga shkolla.

Jam i sigurt se ajo po më tradhton.

Ne jemi të martuar qe 10 vite dhe kemi dy djem të moshës tetë dhe   gjashtë vjet. Unë jam 36 vjeq dhe gruaja ime 33.

Ajo ngrihet herët për të vënë makiazh për të rregulluar flokët. Në fundjavë nuk i bën këto.

Ne dolëm në supermarket të shtunën e kaluar dhe ajo nuk kishte vënë as makiazh, as parfum. E pyeta pse dhe ajo tha që nuk shqetësohet asnjëherë gjatë fundjavave.

Ne shkuam në një qendër tregtare ditën tjetër dhe përsëri ajo nuk bëri makiazh, madje as kuq buzësh.

Unë I thashë diçka në lidhje me të dhe ajo tha që fundjavat janë "ditët e pushimit" të saj.

Kohët e fundit kemi kaluar një periudhë të vështirë dhe unë e kam pyetur gruan time nëse ajo ka ndonjë lidhje.

Ajo e mohon atë, por unë nuk mendoj ashtu.

Unë e di se ajo flet me një nga baballarët në shkollë, sepse ajo më ka treguar mua.

Por kjo gjëja e makiazhit dhe parfumit më duket e quditshme.

Habitem nëse ajo po e bën kët për t'i lënë atij përshtypje, por nuk dua ta akuzoj për tradhti, pasi i kam dhënë mjaftueshëm hapësirë që të largohet.

Ndihesha keq për shkak të problemeve martesore në punë dhe iu rrëfeva një kolege për problemet e mia. Ajo është 31 vjeqare dhe një vajzë e dashur.

Ne ndërkohë u bëmë të afërt dhe tani kemi një lidhje.

Seksi është i mrekullushëm, por unë ndihem fajtor pasi po e akuzoj gruan time për atë qfarë jam duke bërë vetë.

Unë po mundihem t'i jap fund kësaj lidhje, pasi e di që duhet të vendos të parët martesën dhe fëmijët e mijë, por nuk po mundem derisa kam dyshime.

Psikologia thotë: Unë jam e gëzuar që jeni e keni kuptuar se duhet të ndaloni me këtë lidhje, do të jetë katastrofale nëse ende vazhdoni me të.

Thuaji kësaj vajzës se është e mrekullushme dhe ju mund të vazhdoni të punoni së bashku, por ndërgjegjia ju thotë se ju duhet të vazhdoni të rregulloni martesën tuaj.

Gruaja juaj mund të  ndihet mirë nëse duket po aq mirë sikur nënat tjera në shkollë, por nëse ju tradhton mund të vijë nga shkaku se si e keni jetën tani.

Mos e luani detektivin. Thuaji gruas tënde se e do, por që diqka nuk po shkon mirë. Pyete se qfarë ndryshimet mund të bësh që atë do ta bënte të lumtur.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat