Rrëfimi erotik: Partneri im më tradhtoj, por nëse unë e lë atë...

Seksi

Rrëfimi erotik: Partneri im më tradhtoj, por nëse unë e lë atë...

Nga: Bota sot Më: 9 mars 2020 Në ora: 08:41
Ilustrim

Ajo qfarë të lëndon më shumë është se tradhtia e partnerit nuk ka të bëj vetëm me seksin. Ai kishte ditë jashtë në hotele dhe mbrëmjeve në teatër. Ai më tregoj mua se ndjehet keq, por besimi ka humbur.

Unë jam 36 vjeqare dhe kisha një fat të keq me meshkujt. Unë kam dy djem të dashur, shtatë dhe 12 vjet. Ata nuk kanë një baba të njëjtë, por dy baballarët e tyre ishin 'lojtarë' dhe më lanë të kujdesem vetë për fëmijët e tyre.

Unë mendova se do të kem fat me këtë njeri që dukej aq mirë, fliste ëmbel i cili më tha se do të binte në dashuri me mua qysh takimin e parë.

Prita dy muaj për ta takuar me dy djemtë e mi por kur në fund u takuan ata u pëlqyen.

Ai është 39 vjeqar dhe ishe i martuar më parë. E dija se e kishte shoqe ish bashkëshorten dhe mendova se kjo kupton se sa i mirë është ai.  Por një shoqe që njihte ish bashkëshorten e tij më tregoj se ata nuk ishin vetëm shok, por flinin bashkë për rreth 2 vite.

Ai e mohoj këtë sigurisht dhe u betua se ishin vetëm miq të mirë. U frikësova se po gënjen, por u përpoqa ti besoj.

Të dy djemtë e mi, e donin atë dhe kjo ishte e rëndësishme për mua, pasi ata nuk i takojnë baballarët e tyre të vërtetë. Kështu që unë thash se ai mund të qëndroj.

Por e di një fakt që ai po më tradhton sërish, kësaj radhe me një grua që ai ka takuar në një konferencë në punën e tij si shitës. Kjo më lëndon më shumë dhe nuk di se qfarë të bëj.

Une ndihem sikur e urrej atë dhe e di që nuk mundem t'i besoj përsëri. Por nuk dua të jem vetëm dhe të lëndoj djemtë e mi përsëri. Ai thotë se do të bëj gjithqka dhe insiston se e di sa budalla u tregua që më tradhtoj.

Nëse e njëjta gjë do t'i ndodhte një shoqe, do t'i thoja të hiqte qafe këtë tradhtar dhe të mos kthente kokën pas. Unë jam një femër që duket bukur, me një shtëpi dhe një punë, por ndihem e ngrirë dhe e thyer.

Psikologia përgjigjet: Ju keni qenë e pafat me meshkuj..ose ju thjeshtë keni zgjedhur një që flet ëmbel, një vendim të shpejtë.

Ju jeni përsëri me një tradhtar dhe kjo ju lëndon juve, por ju mund të mbyllni sytë për hir të djemve tuaj. Por tani ju jeni e mërziur dhe djemtë tuaj duhet të jenë poashtu. Por unë frikësohem se partneri juaj nuk ka gjasa të ndryshoj, ju do të ndjehni më shumë herë e mërzitur nëse ai qëndron.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat