Çfarë bën një çift pas seksit? Mbani frymën, do mësoni diçka shumë të vlefshme

Seksi

Çfarë bën një çift pas seksit? Mbani frymën, do mësoni diçka shumë të vlefshme

Më: 9 mars 2020 Në ora: 11:39
Foto ilustrim

Seksi është një pjesë e rëndësishme e marrëdhënies së një çifti, por dashuria nuk duhet domosdoshmërisht të përfundojë në një orgazëm.

Seksi zakonisht fillon me parathënie dhe megjithëse mund të keni pasur një seancë të shkëlqyeshme dashurie, teshtima menjëherë pas seksit nuk është një ide e shkëlqyeshme. Të bërit dashuri kërkon shumë energji për të dy, por të biesh në gjumë menjëherë është një kthim i madh, nëse jo fyes.

Shkencërisht, momenti i shkurtër pas seksit është thelbësor, sepse ju afron më shumë me partnerin tuaj dhe forcon marrëdhënien.

Harrojeni gjumin, ka shumë për të bërë pas seksit

Praktika e zakonshme e gjumit ose ndezjes së një cigare pas seksit është shumë e mbivlerësuar. Orgazmave gjatë seksit është vetëm fillimi. Shtëpia mund të jetë mbretëria juaj dhe ju dy sundimtarët. Atëherë, çfarë mund të bësh pas seksit, përveç mërzitjes, cigares dhe gjumit? Këtu është një listë e shkurtër që mund të plotësoni me partnerin tuaj pas një seance seksi.

1. Dush pas seksit

Të bësh dush pas seksit zgjat ndjenjën e afërsisë me partnerin. Pas një seance të nxehtë në dashuri, ecni të dy dorë-për dore në banjo dhe bëni një dush romantik së bashku.

2. Biseda në jastëk

Biseda pas seksit hap mundësi diskutimi edhe për gjërat që nuk keni guxuar më parë.

Shfrytëzoni këtë moment për t’i thënë atij / asaj se sa i mirë ishte seksi, çfarë të çmendi dhe çfarë të bëri për të arritur kulmin.

Nëse jeni në një lidhje serioze, ky thjesht mund të jetë momenti i duhur për të bërë një bisedë të këndshme në lidhje me marrëdhënien tuaj. Ju mund të ndani histori për dramat e fëmijërisë suaj dhe për gjërat që dëshironi që partneri juaj të dijë. Biseda ju ju afron si çift.

Nëse keni qenë së bashku për një kohë të gjatë dhe dini absolutisht çdo gjë të vogël për njëri-tjetrin, mund të shtriheni, të përkëdhelni dhe të pëshpëritni gjërat e ëmbla për njëri-tjetrin.

3. Gjeni një pije dhe pak ushqim

Seksi mund të jetë i lodhshëm. Edhe seksi i shkëlqyeshëm mund t’ju lërë të lodhur. Kështu që në vend që të shtriheshit atje, mund t’i sillni partnerit tuaj një gotë ujë. Ky është një gjest i ëmbël nga ana juaj, i cili tregon se ju jeni i kujdesshëm ndaj tij.

Seksi kërkon shumë energji. Kështu që plotësoni ato kalori duke porositur disa ushqime. Karburantet për Raundin 2 ndoshta?

4. Shikoni një film së bashku

Nuk ka më bukur se të shikoni filmin tuaj të preferuar me aprtnerin, pas seksit, nën batanije dhe pa mbathje. Personalisht, kjo është gjëja më e ëmbël që një çift mund të bëjë pas seksit. Hapni një qese me patatina, vendosuni në shtrat dhe përkëdheluni lakuriq nën një batanije.

5. Vazhdoni të putheni

Thjesht shtrihuni atje, duke parë njëri-tjetrin dhe thoni gjithçka me puthjet tuaja të ëmbla.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat