"Kam një partner seksi, por tani ai do.."

Seksi

"Kam një partner seksi, por tani ai do.."

Nga: Bota sot Më: 23 mars 2020 Në ora: 07:43
Ilustrim

Jam duke bërë seks me një djalë të mrekullushëm.

Në fillim ai këmbënguli se duhet të jemi 'miq me përfitime' dhe ai tani dëshiron të takohemi edhe jashtë 'dhomës së gjumit'. Por a do të lëndohem?

Unë u lëndova nga një lidhje afatgjatë dhe isha në gjueti seksuale.

Ne ishim takuar rreth dy vjet më parë,por asgjë nuk ndodhi më pas.

E dija se e doja këtë për seks. Ishte diqka që e kisha menduar një kohë të gjatë.

Unë jam një femër 26 vjeqare dhe ai 27.

Ne vendosëm të bëheshim miq që nga fillimi, por ai më pas tha se dëshiron të bëhemi miq me përfitime dhe të jemi me më shumë se një person.

Pranova dhe mendova se do të kem seks vetëm me atë dhe asgjë më shumë.

Seksi ishte i shkëlqyeshëm por me kalimin e kohës kam kuptuar se kemi shumë të përbashkëta.

Të dy flisnim për takimet që kishim me njerëz tjerë.

Flasim vetëm kur takohemi. Kur organizojmë të takohemi për seks, komunikimi ynë bëhet vetëm me mesazhe.

Ai kohët e fundit më tha se i kishte treguar një shokut për mua dhe se kurrë nuk kishte pasur një femër kështu sikur mua.

Dhe së fundi ai ka kërkuar që ne të takohemi edhe jashtë dhomës së gjumit.

Tani ne kemi kaluar disa mbrëmje bashkë si një qift por e di që ai ende ndjek vajza të tjera dhe dëshiron të bëj seks me njerëz tjerë.

Nuk mund t'i tregoj atij se jam e interesuar për të.

A duhet të humb të gjitha dhe ta lë pas edhepse seksi është i mrekullushëm me të.

Unë shqetësohem sepse nuk do të përfundoj pa u lënduar.

Psikologia përgjigjet: Duket sikur ai është i interesuar për ju më shumë se sa një partner seksi, por duhet një marrëdhënie e gjatë për këtë, aty ku ty po të dërgojnë ndjenjat.

Ju jeni e lënduar nëse vazhdoni kështu. Qfarë do të humbisni nga kjo. Për të thënë se jeni të rastësishëm, kjo nuk i përshtatet  situatës tuaj.

Nëse ai ka ndonjë ndjenjë serioze me ju, së shpejti ai do të kërkoj më shumë. Atëherë mund ti thoni që dëshironi një marrëdhënie të vërtetë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat