5 pozicionet që duhet provuar nëse keni një kohë të gjatë së bashku - Bota Sot
5 pozicionet që duhet provuar nëse keni një kohë të gjatë së bashku

Seksi

5 pozicionet që duhet provuar nëse keni një kohë të gjatë së bashku

Nga: E.R Më: 25 korrik 2020 Në ora: 15:40
Foto Ilustrim

Seksi i bezdisshëm në fazën fillestare është zhdukur, dhe kur bëheni mjaft të ftohtë ndaj njëri-tjetrit kapni atë partner që keni qenë përgjithmonë dhe provoni pak diçka të re, shkruan Cosmopolitan, transmeton ''Bota sot''.

1. Treni L

Shtrihuni në anën tuaj dhe ngrini këmbën e sipërme, në mënyrë që të bëni një formë L me trupin tuaj. Partneri juaj bie në gjunjë dhe shtrëngon këmbën e poshtme. Pse? Kënd i ri = një mënyrë krejt e re e ndjenjës së njëri-tjetrit. Plus, nëse P-në-V nuk e bën atë mjaft mirë për ju, ju mund të shtypni kthesën tuaj kundër kofshës së tyre për më shumë stimulim ose thjesht të arrini poshtë dhe të fërkoni veten megjithëse dëshironi. Dhe nëse nuk jeni kaq fleksibil, thjesht vendosni këmbën e sipërme kudo që dëshiron të shkojë.

Image

2. Ngrini çatinë

Pozicioni i Urës në joga nuk është vetëm i mirë për prapanicën tuaj dhe abs, por është një mënyrë e mahnitshme për ta kënduar veten për një stimulim të brendshëm të përkryer. Ju e dini stërvitjen: Ngjituni në shpinë, pastaj ngrini ijët në qiell. Partneri juaj hyn në gjunjë. Mbushni dorën e tyre me një lukth lubrifikantësh dhe lërini të ju fërkojnë ndërsa i hidhni, ose i lini të mbajnë një vibrator poshtë.

Image

3. Fundi i ngushtë

Nëse stili i qenit është një nga pengesat tuaja, mund ta bëni atë shumë më mirë me gjënë më të lehtë ndonjëherë - thjesht shtypni këmbët fort me forcë së bashku. Partneri juaj i vendos këmbët jashtë jush dhe futet atje vërtetë i ngushtë dhe i ngushtë. Bëni disa lëvizje për të përputhur shtytjet e tyre për superfuqitë vagjinalë të bonusit.

Image

4. Stili Froggie

Ende pozicion qenesh? Në rregull, atëherë provojeni këtë: ngrihuni në këmbët tuaja dhe përpëlituni mbi penisin ose rripin. Ata mund të nguliten lart dhe ju mund të kërceheni lart e poshtë. Kurdoherë që është i përfshirë në mbledhje, nuk do të jetë super romantik apo bukuroshe, por kjo është një kafshë e këndshme dhe tregon shpatullën tuaj nga një kënd krejtësisht i ri.

Image

5. Varka Dashurie

Për shumë kontakte romantike në sy, plus orgazma më të lehta, bëni partnerin tuaj të ulet në shtrat, duke u mbështetur në duar. Përballë tyre, ju merrni në prehrin e tyre, rrëshqisni penisin e tyre ose rripin në ju, pastaj përkuluni me kujdes gjithashtu. Ngrini këmbët mbi shpatullat e tyre dhe gjeni një ritëm të ëmbël që funksionon për të dy. Duhen pak kohë shtesë për tu vendosur, por ia vlen aq shumë, veçanërisht kur e kuptoni se sa e thjeshtë është të marrësh një dorë ose lodër në klitin tënd.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat