Rrëfim: Tradhëtoj bashkëshortin, por mendoj se i dashuri më shfrytëzon vetëm për seks

Seksi

Rrëfim: Tradhëtoj bashkëshortin, por mendoj se i dashuri më shfrytëzon vetëm për seks

Nga: E.B Më: 21 gusht 2020 Në ora: 13:04
Foto ilustrim

Një grua e martuar ka treguar historinë saj te “The Sun”, duke treguar për tradhëtinë që po i bënë bashkëshortit të saj. Ajo ka shkruar se ka një të dashur, i cili gjithashtu është i martuar, po problemi i saj është se ajo mendon që i dashuri po e shfrytëzon vetëm për seks, transmeton “Bota Sot”.

Rrëfimi i gruas:

Unë me të dashurin tim takohemi për seks disa herë në javë. Seksi është i shkëlqyeshëm por vetëm seksi dhe asgjë tjetër. Ne jemi në këtë marëdhënie tash e pesë vite. Unë nuk e di se a ka ndjenja për mua apo thjesht po më përdor për seks?

Ne së pari u takuam kur ai ishte duke menaxhuar projektin duke instaluar një sistem të ri IT në fabrikën ku unë punoj. Unë jam menaxhere e zyrës së shitjeve.

Ai po qëndronte në një hotel dhe i gjente mbrëmjet e vetmuara, dhe ai më pyeti nëse do të ha darkë me të një mbrëmje. Ai ishte atëherë 43 dhe unë isha 37 vjeç.

Unë i thashë burrit tim se ishte për punë dhe ai ishte në rregull të kujdeset për fëmijët që ishin atëherë 11 dhe 16 vjeç. Burri im është një burrë bukuroshe por me ambicie zero.

Ne kaluam një mbrëmje të shkëlqyer. Ne e bëmë njëri-tjetrin të qeshim dhe unë e pash që ka ndjenja seksuale.

Ai ka udhëtuar shumë për shkak të punës së tij dhe tha se gruaja e tij nuk e shikon për tradhëti shumë sepse ajo gëzonte mënyrën e jetesës që ai i siguronte. Pasi përfundoi darka une shkova në dhomën e tij me të dhe bëmë seks.

Ishte argëtues dhe më bëri të ndihesha e veçantë, por ai ishte i qartë se do të kishin vetëm seks dhe asgjë më shumë. Ai nuk kishte plan të prishë familjen e tij, ai ka tre fëmijë.

Renditja e TI në punë zgjati një muaj dhe e pashë atë çdo javë pas kësaj.

Dhe ne kemi mbajtur takime për seksi që nga atëherë, zakonisht në çfarëdo hoteli ku ai po qëndron nëse nuk është shumë larg për mua, por ndonjëherëai rezervon ndonjë hotel vetëm per të bërë seks me mua. Burri im mendon se puna ime tani përfshin më shumë udhëtime.

Takimet tona u ndalën gjatë izolimit për shkak të virusit, natyrisht, por tani jemi pak a shumë përsëri në normalitet. Por pas gjithë këtyre viteve, është vetëm seksi. Unë nuk e di dhe ai nuk e ka thënë nëse ai ka mungesë të seksit në shtëpi me gruan e tij.

Burri im dhe unë nuk kemi vërtet seks më dhe ai do të shkatërrohej po ta kuptonte, por supozoj se përpiqem të mos mendoj për këtë sepse do të më mungojnë kaq shumë "netët e mia".

A po më përdor vetëm dashnori im?

Përgjigjia e psikologes:

Ju nuk thoni se e dashuroni atë, kështu që mendoj se ju po e përdorni atë për të bërë javën tuaj me të mirë. Problemi është se kjo situatë ju ka larguar mendjen nga problem se çfarë nuk ka shkuar me martesën tënde.

Burri dhe fëmijët tuaj nuk do të kenë të njëjtin mendim për ty më asnjëherë nëse e zbulojnë se çfarë je duke bërë. Burri juaj mund të largohet dhe nuk ka asnjë mënyrë se dashnori juaj do të lërë familjen e tij të jetë me ju.

Duhet të i thuash të dashurit tuaj se është koha që të ndaloni takimet e juaja dhe të mundohet të ringjallës mardhëniet me bashkëshortin tëndë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat