Super orgazma ekziston, këto janë metodat si ta arrini

Seksi

Super orgazma ekziston, këto janë metodat si ta arrini

Më: 20 dhjetor 2020 Në ora: 16:22
Foto Ilustrim

Sipas studimeve të fundit, të gjitha gratë mund të përjetojnë super orgazmën. Ka nga ato që luftojnë për ta arritur atë, ka nga ato që e menaxhojnë këtë përjetim, ka nga ato që kanë orgazma të shumta, dhe së fundi ka edhe ato, gra që arrijnë super orgazmën, një kënaqësi që sipas studiuesve duhet të vlejë me intensitetin e 100 orgazmave! Por ka një lajm të mirë: disa shkencëtarë kanë treguar se kënaqësia maksimale e femrës është e arritshme nga të gjitha gratë! Ne ju shpjegojmë se si ta bëni atë!

Sipas seksologut Vincenzo Puppo, ndryshe nga burrat, gratë mund të pësojnë jo vetëm orgazma të shumta, por edhe gjendjen orgazmatike, e cila është një orgazmë e zgjatur që vazhdon për disa dhjetëra sekonda. Për më tepër, studimet kanë treguar se disa gra mund të pësojnë ndjesi edhe më të forta dhe të zgjatura të gjendjes orgazmike. Kjo gjendje është ajo që quhet super orgazëm.

Lajmi i mirë është se në teori të gjitha gratë mund ta arrijnë këtë orgazëm super intensive, sepse të gjitha ato kanë organet erektile përgjegjëse për kënaqësi në organet gjenitale të jashtme, përkatësisht klitorisin, labia minora dhe masën sfungjerore të uretrës.

Lajmi i keq është se klitorisi duhet të stimulohet në mënyrën e duhur, gjë që jo të gjithë njerëzit mund ta bëjnë. Me pak fjalë, e vetmja gjë për të bërë është ... eksperimenti! Udhëzoni burrin tuaj duke i sqaruar se çfarë ju pëlqen dhe çfarë nuk ju pëlqen, dhe pastaj lini veten të lirë nga pasioni, mbase duke përfshirë edhe lodra seksi, vajra ose gjëra të tjera që mund t'ju ndihmojnë!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat