Nëse jeni larg, këshilla për seksin në telefon

Seksi

Nëse jeni larg, këshilla për seksin në telefon

Më: 25 dhjetor 2020 Në ora: 16:47
Foto Ilustrim

Për të gjetur mënyrat më krijuese pa pasur kontakt fizik, për t’i treguar pak dashuri partnerit tuaj dhe për të mbajtur gjallë jetën tuaj seksuale, kemi pyetur ekspertët dhe lexuesit të lidhjeve të distancave të gjata për këshillat e tyre më të mira. Lexoni për idetë që do t’ju zgjojnë dëshirat në distancë juve dhe partnerin tuaj.

Seksi në telefon

Disa mund ta quajnë atë telefonatë bazike, por seksi telefonik është një element kryesor, i provuar dhe i vërtetë. Në anketën e Shëndetit të Grave, një nga lexuesit tha se dëgjimi i zërit të partnerit duke pëshpëritur bën që shumë gjëra të ndryshojnë. “Dhe kjo është e vërtetë për shumicën e njerëzve – thotë ekspertja e marrëdhënieve Wendy Walsh, Ph.D., autore e librit “The 30-Day Love Detox”. “Duke përdorur zërin tuaj, një ton të zërit sexy e bën atë edhe më reale,” – thotë ajo.

Fotografitë sexy

Ndërsa kjo mund të jetë edhe e rrezikshme. Të dërgoni fotot sexy nga telefoni juaj (veçanërisht nëse ato përfshijnë fytyrën tuaj). “Një foto e trupit tuaj, e printoni atë dhe e dërgoni nëpërmjet postës, ose duke e lënë atë diku ku partneri juaj do ta gjejë, është po aq erotike, – thotë Walsh. “Plus, ju mund të shkruani një shënim në anën e pasme të saj” – shton ajo.

SMS erotike

Mirë pra, kjo nuk është saktësisht një qasje revolucionare. Por disa lexues që ne  kemi anketuar kishin të tilla këshilla për sms erotike. "Unë dërgoj një kompliment sexy ose i bëj një pyetje seksi, si: “Çfarë lloj ëmbëlsire do të doje nga trupi im?”

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat