Femrat humbin interesin për seksin pas 3 vitesh martesë

Seksi

Femrat humbin interesin për seksin pas 3 vitesh martesë

Më: 15 janar 2021 Në ora: 16:59
Foto Ilustrim

Deri tani shumëkush mendonte se janë meshkujt ata që e humbasin dëshirën për seks në një marrëdhënie të gjatë. Por në fakt, duket se janë gratë ato që nuk kanë interes për seks pas ca kohe.

Në një libër të autorit amerikane Daniel Bergner, thuhet se grave u mërzitet partneri seksual pas 24 deri në 36 muajsh. Autori i “New York Times” thotë se ka studiuar për 8 vjet për të dalë në këto përfundime.

Ai ka intervistuar shkencëtarë, hulumtues dhe gra. Prandaj meshkuj, kujdes: Pas gati 3 vitesh, zjarri i femrave shuhet!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat