Rrëfehet 32 vjeçarja, tregon sikletin që po përjeton gjatë seksit

Seksi

Rrëfehet 32 vjeçarja, tregon sikletin që po përjeton gjatë seksit

Nga: B.S. Më: 13 maj 2021 Në ora: 13:51
Foto ilustrim

Për revisten “The Sun”, një grua 32 vjeçare ka rrëfyer historinë e saj në lidhje me seksin që ka me ish të dashurin e saj.

Ajo tregon që edhe pse po bëjën marrëdhënie me ish dashurin nuk po arrinë të kap orgazmen dhe se kjo gjë asaj nuk i ka ndodhur, shkruan “The Sun”, përcjell “Bota sot”.

Për revisten ajo tregon se më herët ka arritur të ketë orgazëm mirëpo tani jo.

Ndërsa psikologia i përgjigjet që pasi lidhja është në fshehtësi kjo mund të ju pengoj që të arrini orgazmën.

Letra e plotë

Unë po kam marrdhënie seksuale me ish të dashurin tim mirëpo nuk po arrijë të kem orgazmën.

Kjo nuk më ka ndodhur kurrë më parë, me të ose me ndonjë partner tjetër dhe kjo po më shqetëson.

Unë jam një grua 32-vjeçare dhe isha me të dashurin tim, 38 vjeç, për pesë vjet derisa u ndamë dy vjet më parë.

Ai më pas u takua me dikë tjetër dhe hyri në lidhje me të mirëpo ne kemi mbajtur kontakte sepse kemi një djalë së bashku.

Disa muaj më parë ai u kthye për të parë djalin tonë dhe unë sugjerova të pimë një pije.

Ai përfundoi duke qëndruar për darkë dhe pastaj ramë në shtrat së bashku. E di që ishte e gabuar, por nuk mund ta ndihmoja veten.

Seksi ishte i shkëlqyeshëm, ashtu si kohët e vjetra, por unë nuk mund të arrija orgazmën.

Herën tjetër kur ai erdhi, ne bëmë seks përsëri, si hera e parë dhe e njëjta gjë ndodhi, mirëpo edhe po vazhdon të jetë.

Unë ende e dashuroj atë mirëpo mos arritja e orgazmës po na shfaqet problem për të dy.

Përgjigja e psikologes: Ka të ngjarë që faji juaj po ju ndalon të arrini orgazmën.

Ju thoni se e dini që kjo është e gabuar, ai ka një partnere dhe djali juaj është afër, kështu që ju ndoshta nuk jeni të relaksuar, ose po përmbaheni.

Truri është organi ynë më i madh seksual, kështu që edhe nëse trupi i një gruaje po përgjigjet, mendja e saj mund ta ndalojë atë të shijojë seksin.

Ndoshta është një shenjë se është më mirë të ndaloni takimet e paligjshme para se partneri i tij ta zbulojë, ose ju dhe djali juaj lëndoheni./BS

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat