A ju dëmton seksi gjatë verës, ja çfarë thonë ekspertët!

Seksi

A ju dëmton seksi gjatë verës, ja çfarë thonë ekspertët!

Më: 4 korrik 2021 Në ora: 21:31
Ilustrim

Tani pothuajse temperaturat gjatë ditës duken sikur janë një milion gradë Celsius, nga vapa që mbretëron këto ditë dhe natyrisht se do të filloni të ndiheni sikur jeni pak të lodhur. Por kur është fjala për seksin, ajo është një gjë e mirë, sepse trupi juaj provon që të konservoj energji në kokë. Kjo do të bëjë që frymëmarrja juaj të ngadalësohet, po ashtu lëvizjet tuaja janë shumë të ngadalshme,dhe duket sikur jeni i lodhur dhe përtoni të bëni çdo gjë.

Ju jeni në pushime verore

Që nga fëmijëria ne kemi menduar se pushimet janë një kohë relaksi dhe me këtë ikim nga rutina e përditshme,dhe për një kohë të caktuar,jemi larg ambientit dhe njerëzve të lagjes. Pasi që edhe jeni larguar nga rutina dhe ngjarjet e përditshme, atëherë largoni ato gjëra nga koka juaj dhe shfrytëzojeni kohën e pushimit tuaj, për të bërë gjëra të cilat në ditë të zakonshme nuk i bëni. Provoni diçka mëndryshe p.sh. duke bërë seks nëpër qyshe të ndryshme të shtëpisë, në ndonjë vend me ekzotik, në mënyrë që të mos mendoni për vapën, por të mendoni se si t’i shfrytëzoni vendet e “pazbuluara” për të përjetuar kënaqësinë seksuale,më të dashurën tuaj.

Ju jeni të djersitur-kjo do ju bëjë që të jeni më të shndritshëm

Është jashtë masë ngrohtë dhe vetëm vendet me kondicioner të ndihmojnë në këtë kohë që të largosh sado pak nxehtësinë nga trupi juaj dhe nga dhoma apo vendi ku jeni duke qëndruar. Dhe sa më shumë që jeni duke u djersitur aq më shumë intoksikatin pranoni, si dhe do merrni me shumë feromonës. Mendoni se natyra është ilaç i epshit tuaj, po ashtu mund të themi se si një freskues apo deodornatë është seksi në këtë kohë.

Lëkura juaj është duke u “zier”

Tani çdo gjë e ftohë është si një margaritar, si një jogurt i freskët, dhe natyrisht si një marrëdhënie seksuale. Prekja e lëkurës suaj me një mjet të ftohtë do ju bëjë që të ndiheni më të freskët dhe do ju përshkoj një freski mbarë trupin tuaj, dhe do të bëjë që të ngrihet adrenalina juaj trupore. Kjo bëhet edhe kur me ndonjë kubëz akulli fërkoni pjesë të trupit tuaj, në ato moment kur trupi juaj është duke u zier nga temperaturat shumë të larta.

Provoni këto gjëra në këto ditë të ngrohta dhe do të ndiheni shumë me të freskët dhe të relaksuar në këto ditë vapë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat