28 vjeçarja pyet “Doctor Sex”-in: I dashuri e kuptoi se kam bërë seks me dikë tjetër, tani ai...

Seksi

28 vjeçarja pyet “Doctor Sex”-in: I dashuri e kuptoi se kam bërë seks me dikë tjetër, tani ai...

Nga: B.S. Më: 12 shtator 2021 Në ora: 22:29
Foto ilustrim

28 vjeçarja Bea është e brengosur.

Partneri i saj flirton me gratë e tjera përmes programeve online, shkruan 20min.ch transmeton “Bota sot.

Pyetje nga Bea drejtuar Doctor Sex-it

Takova një burrë në tetor. Më vonë u bëmë çift. Kohët e fundit ai mësoi se kam bërë seks me dikë para takimit tonë të dytë. Kjo e lëndoi shumë dhe ai tani po më akuzon se nuk ishte e drejtë që këtë nuk ia thashë vetë.

Tani ai ka shkarkuar përsëri aplikacionin Tinder dhe po flirton me gra të tjera. Por ai thotë se nuk ka takime. Thekson se flirtet e shpërqëndrojnë nga inati sepse ndihet i lënduar.

Në të njëjtën kohë ai dëshiron të kalojë kohë me mua, të rezervojë pushime së bashku dhe tashmë ka pyetur se çfarë mendoj rreth bashkëjetesës. Unë nuk e di se si të sillem me gjithë këtë. Sjellja e tij më lëndon plotësisht.

A duhet t’i jap kohë apo t’i jap një ultimatum?

Përgjigje nga Doctor Sex

E dashur Bea

Marrëdhëniet bëjnë të mundur që ne të biem në kontakt me veten dhe kufijtë tanë. Ato na lejojnë të kuptojmë se ku mund të rritemi në marrëdhëniet me të dashurit tanë. Ata na mësojnë përulësinë dhe testojnë aftësinë tonë për t'u përfshirë me një person tjetër në dashuri të sinqertë dhe gjithashtu për të qenë në gjendje t'i falim ata.

Për sa i përket kësaj të fundit, ju dukeni shumë të sfiduar tani! Në vend që t'i afroheni njëri -tjetrit me zemër të hapur dhe të flisni për atë që nevojitet tani, ju tërhiqeni dhe lëpini plagët që - besoni - ju janë shkaktuar nga partneri juaj.

Në këtë situatë, as koha as një ultimatum nuk nevojitet. E rëndësishme është thjesht ta bëni të qartë se çfarë po ndodh - domethënë, si ndiheni për njëri -tjetrin. Të vazhdosh të sfidosh ose të të vijë keq për veten në rolin e viktimës është fëmijërore dhe vetëm e bën gjithçka më të ndërlikuar!

Gjëja e parë është të krijoni parakushte të qarta. Kjo do të thotë që i dashuri të mbyllë llogarinë e tij në Tinder dhe do të fshijë aplikacionin. Nëse ai nuk është gati, kjo duhet të mirëkuptohet. Sepse vetëm foshnjat janë vëzhgim. Andaj në këtë rast do të kërkohej një distancë e përshtatshme.

Por nëse ai e ndërmerr hapin, çështja është të sjellë në tryezë atë që duhet falur dhe më pas të harrohet. Unë mendoj se kjo përfshin fillimin disi të paqartë të marrëdhënies, e cila tani po zvarritet pafund nga i dashuri juaj.

Ju gjithmonë mund ta keqkuptoni njëri -tjetrin dhe gjërat mund të shkojnë keq. Së shpejti të bëheni 30 vjeç është një kohë e mirë për të mësuar këtë mësim dhe për t'i mundësuar vetes të pastroni rrethana të tilla. Gjithë te mirat!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat