25 vjeçari pyet “Doctor Sex-in”: Pse dikush tjetër papritmas është më i mirë se unë?

Seksi

25 vjeçari pyet “Doctor Sex-in”: Pse dikush tjetër papritmas është më i mirë se unë?

Nga: BOTA SOT Më: 26 shtator 2021 Në ora: 22:33
Foto ilustrim

Jani 25 vjeç është lënduar që kur lidhja e tij u pësoi krizë. Në fillim ajo e donte atë si mik dhe tani duket se është vonë, shkruan 20.min.ch transmeton “Bota sot”.

Pyetja për Doctor Sex

Unë kisha miqësi me një grua tetë vjet më të madhe për gati një vit. Në fillim ishte miqësi e thjesht. Por, më pas ajo krijoi ndjenja për mua.

Unë nuk e vura re këtë dhe gjatë kësaj kohe u takova edhe me gra të tjera. Ajo më tregoi disa herë se mund ta kisha si shoqe. Por nuk e doja këtë. Për mua ishte ashtu siç ishte. Sidoqoftë, ndjenjat më vonë u zgjuan edhe tek unë. Deri atëherë, megjithatë, ajo tashmë kishte takuar dikë tjetër. Kur i tregova për dashurinë time, ajo tha se ishte tepër vonë.

Unë nuk e di se si të sillem me të. Deklarata e saj më dhemb dhe më lëndon. Ajo ndikoi tek unë derisa edhe unë të krijoja ndjenja. Dhe tani papritmas dikush tjetër është më i mirë se unë. Çare duhet të bëj?

Përgjigje nga Doctor Sex

I dashur Jan

Unë mund ta kuptoj zhgënjimin që po përjetoni. Dhe është plotësisht e kuptueshme për mua që pas një viti miqësie intensive dhe afërsie fizike me këtë grua ju mungon diçka e rëndësishme. Por formulimet tuaja më acarojnë.

Ju shkruani që ajo "punoi" mbi ju dhe nxirrni përfundimin nga kjo që ju në mënyrë të pashmangshme duhej të dashuroheshit. Dhe ju nxirrni rezultatin e historisë si rezultati i një konkursi në të cilin "më i miri" merr çmimin në fund.

Për ta thënë troç: Ju e prezantoni veten si viktimë dhe nuk e shihni se keni qenë në të vërtetë ai që keni vepruar gjatë gjithë kohës, mjaft egoist dhe kryesisht i interesuar për interesin tënd.

Çfare mund të bësh?

Së pari ju duhet të jeni të qartë se çfarë ka të bëjë me ju: A e doni këtë grua apo ka të bëjë me kursimin e egos tuaj nga imazhi i humbësit?

Nëse është kjo e fundit, më mirë regjistrohuni për terapi për të bërë disa biseda rreth fëmijërisë tuaj. Nga ana tjetër, nëse arrini në përfundimin se jeni vërtet serioz për të, gjëja më e mirë që mund të bëni është t'i thoni asaj të vërtetën.

Por nuk e kam fjalën për ankesën, por në atë se si ndiheni brenda zemrës suaj. Dhe nëse ndiheni vërtet të guximshëm, gjithashtu mund të pranoni se jeni sjellë si një ****. Paç fat dhe gjithë të mirat!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat