“Kisha seks mahnitës me gruan time derisa ajo..”/ 49 vjeçari i rrëfehet psikologes

Seksi

“Kisha seks mahnitës me gruan time derisa ajo..”/ 49 vjeçari i rrëfehet psikologes

Nga: B.S. Më: 3 tetor 2021 Në ora: 22:21
Foto ilustrim

Një burrë i moshës 49 vjeç është ankuar tek “The Sun”. rubrika “Der Deidre” për jetën seksuale me gruan e tij, transmeton “Bota sot”.

Ai thotë se kishte seks të mahnitshëm me gruan po që tani ajo nuk e dëshiron më.

Ky është rrëfimi:

E DASHUR DEIDRE: Unë kisha jetën më të mirë seksuale me gruan time, si në sasi ashtu edhe në cilësi.

Por në dy vitet e fundit ajo është larguar paksa.

Në vend të katër ose pesë herë në javë, jam me fat nëse bëjmë seks një herë në muaj. Unë jam 53 vjeç dhe gruaja ime është 49.

Marrëdhënia e lëndon atë tani dhe unë nuk mund t`i shkaktojë dhimbje.

Ajo provon mënyra të tjera për të më kënaqur, por nuk është e njëjta gjë. Jam i mërzitur.

DEIDRE përgjigjet: Ajo ka shumë të ngjarë të jetë në menopauzë. Për shkak të kësaj ndryshimet hormonale mund të ndikojnë në epshin e një gruaje dhe të pengojnë lubrifikimin e saj natyral.

Pa këtë, seksi mund të bëhet shumë i dhimbshëm për një grua.

Flisni me gruan tuaj dhe sugjeroni që ajo të takohet me mjekun e saj.

Ajo mund të jetë në gjendje të marrë HRT - kjo është terapi zëvendësuese e hormoneve - e cila mund të ndihmojë.

Kur jeni duke bërë seks, merrni gjërat ngadalë dhe përqendrohuni në një paralojë të mirë për të siguruar që ajo është e rehatshme.

Shumë çifte rifitojnë një jetë të kënaqshme seksuale pas menopauzës dhe jam i sigurt që edhe ju mund ta bëni këtë.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat