Zgjidhet enigma! Meshkujt e gjatë, apo të shkurtër kanë jetë seksuale më të mirë? - Bota Sot
Zgjidhet enigma! Meshkujt e gjatë, apo të shkurtër kanë jetë seksuale më të mirë?

Seksi

Zgjidhet enigma! Meshkujt e gjatë, apo të shkurtër kanë jetë seksuale më të mirë?

Më: 12 dhjetor 2018 Në ora: 19:53
Zgjidhet enigma! Meshkujt e gjatë, apo të shkurtër kanë jetë seksuale më të mirë?

Çështja e gjatësisë shpesh diskutohet, veçanërisht në lidhje me atë se sa i dëshirueshëm është një person.

Tani ka edhe një arsye tjetër për të dëshiruar meshkujt e gjatë, pasi kanë  jetë seksuale më të mirë.

Një sondazh i kohëve të fundit zbuloi se nga 1000 pjesëmarrës, ata që ishin më të gjatë se shokët e tyre ishin më të kënaqur me jetën e tyre seksuale (58.3 %), krahasuar me ata që ishin po aq të gjatë (54%) ose më të shkurtër (50.3%).

Vetbesimi mund të jetë një faktor potencial, pasi njerëzit më të gjatë e konsideronin veten më tërheqës (64.2%). Besimi mund të jetë një cilësi shumë seksi.

Ata nuk janë të vetmit, disa nga partnerët e tyre dëshirojnë që ata të ishin edhe më të gjatë. Rreth 36.2% e pjesëmarrësve femra që ishin në marrëdhënie e dëshironin partnerin e tyre të gjatë.

Sipas intv.al  jo vetëm që janë më të mirë në shtrat, më të ngrohtë dhe më të sigurt, por gjithashtu e konsiderojnë veten më të suksesshëm në punë, kanë një pagë të kënaqshme dhe merren më seriozisht në punë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat