Pas gjumit të mirë – aplikoni këto shprehi në mëngjes - Bota Sot
Pas gjumit të mirë – aplikoni këto shprehi në mëngjes

Shëndetësia

Pas gjumit të mirë – aplikoni këto shprehi në mëngjes

Më: 30 janar 2019 Në ora: 08:35
Foto ilustruese

Shumë njerëz në këtë shekull po privohen nga gjumi shkaku i menaxhimit të keq me teknologjinë në momentin kur koha është për gjumë.

Gjumi është një nga gjërat më të rëndësishme në jetën tuaj, sepse rritë shpejtësinë tuaj të të mësuarit, ju ndihmon të kujtoni më shumë informacione, dhe të jeni më të lumtur gjatë ditë.

Nëse ju dëshironi të jeni produktiv gjatë ditës atëherë ju duhet të zgjidhni shprehitë e juaja mëngjesore.

-Zgjohuni posa të lind dielli

-Meditoni
Bëni ushtrime, vraponi, ecni…

-Përgatituni një natë më parë

-Pini një kafe nëse mendoni se ju bën mirë dhe fillojeni ditën tuaj

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...