Gjatë 24 orëve, 185 persona kanë kërkuar ndihmë mjekësore në emergjencë - Bota Sot
Gjatë 24 orëve, 185 persona kanë kërkuar ndihmë mjekësore në emergjencë

Shëndetësia

Gjatë 24 orëve, 185 persona kanë kërkuar ndihmë mjekësore në emergjencë

Nga: Z.B Më: 30 janar 2019 Në ora: 11:40
Foto ilustruese

Klinikën Emergjente të Qendrës Klinike Universitare të Kosovës gjatë 24 orëve të fundit, kanë kërkuar ndihmë mjekësore 185 persona.

Klinikën Emergjente të Qendrës Klinike Universitare të Kosovës gjatë 24 orëve të fundit,185 persona kanë kërkuar ndihmë mjekësore.

Sipas raportit të punës, 17 pacientë janë trajtuar në dhomën e reanimimit (dhoma e kujdesit të avancuar emergjent), përcjell Bota Sot

Në këtë periudhë kohore  janë realizuar 39 raste kirurgjike, 85 internistike dhe 39 ortopedike.

Pesë pacientë janë trajtuar si pasojë e lëndimeve të marra në aksidente trafiku 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat