Gjashtë krikëll në javë, mban doktorin larg

Shëndetësia

Gjashtë krikëll në javë, mban doktorin larg

Më: 20 qershor 2019 Në ora: 10:53
Ilustrim

Lajme të mira në këto ditë vere për të gjithë shijuesit e birrës. Konsumi i saj ju bën shumë mirë.

Po, po është e vërtetë, të mban kockat e forta dhe mendjen e mprehtë. Por kjo nuk do të thotë se mund ta ekzagjeroni. E rëndësishme është të mbani mend se rekomandohen 14 njësi në javë, pra 6 krikëll të vogla. Më shumë se kaq konsiderohet e tepruar dhe rrit rrezikun e sëmundjeve të zemrës, mëlçisë etj, transmeton tch.

Kështu që shijoni gjashtë krikëll!! Në fotogaleri keni përfitimet nga konsumi i birrës.

Forcon kockat

Fuqizon trurin

Mban larg semundjet

Mbron veshkat

Ndihmon frymemarrjen

Parandalon diabetin

Pastron dhembet

Mbron zemren

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat