Gjashtë krikëll në javë, mban doktorin larg - Bota Sot
Gjashtë krikëll në javë, mban doktorin larg

Shëndetësia

Gjashtë krikëll në javë, mban doktorin larg

Më: 20 qershor 2019 Në ora: 10:53
Ilustrim

Lajme të mira në këto ditë vere për të gjithë shijuesit e birrës. Konsumi i saj ju bën shumë mirë.

Po, po është e vërtetë, të mban kockat e forta dhe mendjen e mprehtë. Por kjo nuk do të thotë se mund ta ekzagjeroni. E rëndësishme është të mbani mend se rekomandohen 14 njësi në javë, pra 6 krikëll të vogla. Më shumë se kaq konsiderohet e tepruar dhe rrit rrezikun e sëmundjeve të zemrës, mëlçisë etj, transmeton tch.

Kështu që shijoni gjashtë krikëll!! Në fotogaleri keni përfitimet nga konsumi i birrës.

Forcon kockat

Fuqizon trurin

Mban larg semundjet

Mbron veshkat

Ndihmon frymemarrjen

Parandalon diabetin

Pastron dhembet

Mbron zemren

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...