Disa nga vitaminat më të mira për rritjen e flokëve - Bota Sot
Disa nga vitaminat më të mira për rritjen e flokëve

Shëndetësia

Disa nga vitaminat më të mira për rritjen e flokëve

Më: 29 qershor 2019 Në ora: 17:15
Vitamina

Keni probleme me flokët, sugjerohen këto vitamina për rritjen e tyre.

Janë me mijëra shkaqe të humbjeve të flokëve, flokë pa volumë, rritje të ngadalshme etj, dhe mungesa e vitaminave zakonisht mund të jetë një shkaktarë i madh i kësaj gjendje, raporton “The trendSpotter”, transmenton lajmi.net.

Po ashtu, futja e trupit tuaj në dieta ose për shak stresit fizik dhe psiqik, mund të shkaktojë në humbjen e flokëve dhe të shkëlqimit të tyre.

Për këtë arsye, nëse dëshironi që flokët tuaj të jenë në gjendjen më të mirë, mundoheni që sado pak të merrni vitaminat që ju mungojnë, dhe disa të tjera që rekomandohen nga mjekët për te pasur flokë të shendetshëm. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...