Zëvendësoni shampon e trupit më këtë sprite dhe do të ndiheni të freskët gjithë verën - Bota Sot
Zëvendësoni shampon e trupit më këtë sprite dhe do të ndiheni të freskët gjithë verën

Shëndetësia

Zëvendësoni shampon e trupit më këtë sprite dhe do të ndiheni të freskët gjithë verën

Më: 7 korrik 2019 Në ora: 20:42
Foto

Nëse jeni të njohur me solucione tradicionale aromatizuese për në dhomë, kështu që koncepti i këtyre aromatizuesve për trupin është shumë i njëjtë: përzieni vajra esenciale me alkool dhe vendosini  në një shishe që s’rucohet.  Por ndryshe nga aromatizues e dhomave, këto kanë për qëllim të përdoren në dush, ku vajrat mund të përzier me avull dhe krijojnë një efekt relaksues. Aromaterapia është krijuar për t’ju ndihmuar të relaksoni mendjen, qetësuar trupin dhe për të rritur sistemin imunitar.

1.       Aromatizues me mente

15 pika Eukalipt

5 pika vaj mente

10 pika vaj borzilok

5 pika vaj i çajit të pemës

2.Aromatizues me petale trëndafili

10 pika vaj kanelle

15 pika ujë trëndafili

5 pika vaj jasemini

2.       Aromatizues me Livando

15 pika vaj livando

5 pika vaj trumze

5 pika kamomil

Të gjitha këto përbërje të mësipërme duhet ti përzieni me ujë të distiluar dhe disa pika alkool.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...