Ja përse nuk duhet të porosisni alkool asnjëherë në avion - Bota Sot
Ja përse nuk duhet të porosisni alkool asnjëherë në avion

Shëndetësia

Ja përse nuk duhet të porosisni alkool asnjëherë në avion

Më: 10 korrik 2019 Në ora: 22:25
Ilustrim

Thyerja e monotonisë së fluturimeve mund të bëhet përmes një gote ose dy alkool, megjithatë kjo përbën rrezik më vete.

Nazan Schnapp, një ekspert i kujdesit të lëkurës, foli për britanezen ‘Express’ rreth konsumimit të pijeve alkoolike në aeroplan.

Ai i këshilloi pushuesit që të “shmangin ato dhe të pijnë shumë ujë”.

Pas këtij këshillimi, pasagjerët reduktojnë rrezikun e dehidrimit kur janë në bord.

Krahas kësaj, ky veprim parandalon lëkurë juaj të thahet, së bashku me buzët.

Dhe, çfarë është më e rëndësishmja, ju do të arrini në destinacionin e caktuar të rifreskuar falë sasisë së ujit të marrë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...