Janë problem për të gjithë, mbani larg mushkonjat me këtë përbërje - Bota Sot
Janë problem për të gjithë, mbani larg mushkonjat me këtë përbërje

Shëndetësia

Janë problem për të gjithë, mbani larg mushkonjat me këtë përbërje

Më: 25 korrik 2019 Në ora: 06:11
Ilustrim

Një ndër problemet gjatë muajve të verës është pickimi nga mushkonjat.

Fëmijët e vuajnë më së shumti pasi rrezikojnë që të preken edhe nga alergjia si pasojë e pickimit.

Por përveç kësaj, ato janë potencial edhe për infeksione të ndryshme, ndaj duhet të keni kujdes.

Receta e mëposhtme të cilën mund ta bëni në shtëpi është perfekte kundër mushkonjave dhe do t’ju ndihmojë të parandaloni ato kafshime të bezdisshme të mushkonjave:

Përbërësit:

10 pika vaj limoni

15 pika vaji livandoje

1/4 filxhan lëng limoni

4 lugë çaji ekstrakt vanilje.

Në një shishe përzieni të gjithë përbërësit e listuar më sipër dhe mbusheni me ujë. Tundeni mirë, dhe me anë të një sprite lyeni trupin tuaj kur dilni jashtë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...