Flini jashtë herë pas here – keni shumë përfitime

Shëndetësia

Flini jashtë herë pas here – keni shumë përfitime

Më: 16 gusht 2019 Në ora: 06:24
Ilustrim

Të gjithë e mbani mend kohën e fëmijërisë – kur kishit shumë kohë të flinit, por nuk e bënit.

Ndërsa tash doni gjumi, por s’keni kohë.

Por e rëndësishme mbetet që gjumin ta bëni të rehatshëm ngase keni shumë përfitime, transmeton Klan Kosova.

E sidomos kur flini jashtë – të mirat s’kanë fund.

Ju jeni të ekspozuar ndaj dritës natyrale.

Nivelet tuaja të melatoninës ndryshojnë.

Imunitetit juaj rritet.

Funksionet e trurit dhe trupit tuaj përmirësohen – ndërsa nivelet e stresit bien.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat