Katër përfitimet shëndetësore të vajit të avokados - Bota Sot
Katër përfitimet shëndetësore të vajit të avokados

Shëndetësia

Katër përfitimet shëndetësore të vajit të avokados

Më: 18 gusht 2019 Në ora: 13:49
Ilustrim

Ky vaj shtypet nga masa e butë e frutit që gjendet rreth bërthamës, duke e bërë atë njërin nga vajrat e rrallë ushqimor që nuk nxjerret nga farat.

Kjo masë e butë prodhon vaj të pasur me yndyra të shëndetshme, përfshirë këtu acidin oleik dhe acide të tjera yndyrore esenciale.

Njihuni me katër përfitimet shëndetësore të vajit të avokados:

Zvogëlon presionin e gjakut,

Përmirëson simptomat e artritit,

Ngrit absorbimin e lëndëve ushqyese

Përmirëson shëndetin e zemrës dhe kolesterolit të ulët.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...