Veshkë të sëmura, këto simptoma mos i injoroni - Bota Sot
Veshkë të sëmura, këto simptoma mos i injoroni

Shëndetësia

Veshkë të sëmura, këto simptoma mos i injoroni

Më: 22 gusht 2019 Në ora: 16:50
Ilustrim

Çdo ditë mendja e njeriut përpunon informacione të shumta dhe trupi kryen mijëra veprime.

Të jetosh në këtë botë dinamike ka mundësi që njeriu edhe i injoron disa mesazhe që trupi i dërgon të ju.

Dhe pasojat e moskomunikimit me trupin dhe reagimit ndaj këtyre sinjaleve mund të jenë drastike.

Më poshtë është një listë e simptomave që tregojnë se veshkat tuaja nuk funksionojnë siç duhet.

Nuk bëni gjumë të rehatshëm

Keni dhimbje koke, lodhje dhe humbje të imunitetit
 

Keni lëkurë të thatë
 

Ënjte të këmbëve dhe duarve
 

Keni dhimbje në fundshpinë
 

Tension të lartë të gjakut
 

Dhe ndryshime në urinim

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...