Prosecco pija më e keqe për shëndetin oral - Bota Sot
Prosecco pija më e keqe për shëndetin oral

Shëndetësia

Prosecco pija më e keqe për shëndetin oral

Më: 22 gusht 2019 Në ora: 17:45
Foto ilustrim

Ju mund të mendoni se vera e kuqe është pija më e keqe kur bëhet fjalë për dhëmbët tuaj.

Por një gotë plot fluska mund të shkaktojë shumë më tepër dëm.

Prosecco, e cila është rritur në popullaritet vitet e fundit, është cilësuar si pija më e keqe alkoolike për shëndetin oral.

Stomatologët paralajmërojnë se përzierja e fluskave, alkoolit dhe sheqerit që mund të bëjë që kalben dhëmbët e bardhë.

Uthulla gjithashtu është në këtë listë, e përpiluar nga praktika dentare Elleven Dental, për shkak të përmbajtjes së lartë të acidit.

Stomatologët paralajmërojnë gjithashtu kundër pijeve me përmbajtje të lartë të sheqerit të pijeve.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...