Mit apo e vërtetë? Celuliti zhduket nëse mban dietë - Bota Sot
Mit apo e vërtetë? Celuliti zhduket nëse mban dietë

Shëndetësia

Mit apo e vërtetë? Celuliti zhduket nëse mban dietë

Më: 24 gusht 2019 Në ora: 06:23
Ilustrim

Është armiku numër një i femrave kur vjen vera. Faktorë hormonalë, gjenetikë, shtatzënia apo edhe kequshqyerja ndikojnë në krijimin e celulitit dhe shfaqjen e tij sidomos në pjesët e krahëve apo të këmbëve.

Ky problem ka shumë mite që e rrethojnë dhe një ndër to është që zhduket nëse mban dietë.

Jo, duhet të kombinoni ushtrimet fizike dhe ushqimet që hani për të pasur një rezultat të plotësuar, por vetëm mbajtja e një diete nuk ndihmon në eliminimin e celulitit.

Mund ta përmirësosh gjendjen e trupit. Nëse ndjek një rutinë të mirë dietike, bën çdo ditë ushtrime dhe kujdesesh për veten, atëherë mund ta shmangësh tërësisht celulitin dhe të arrish pamjen perfekte për në verë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...