Dhimbja e dhëmbëve - një shenjë e një sëmundjeje të rëndë! - Bota Sot
Dhimbja e dhëmbëve - një shenjë e një sëmundjeje të rëndë!

Shëndetësia

Dhimbja e dhëmbëve - një shenjë e një sëmundjeje të rëndë!

Më: 8 shtator 2019 Në ora: 17:03
Ilustrim

Problemet e dhëmbëve sinjalizojnë që trupi po lufton me disa çrregullime më të thella, siç janë sëmundjet e zemrës, diabeti dhe Alzheimeri, paralajmëroi kohët e fundit Dr. Steven Lin, dentist dhe nutricionist.

Nëse personi nuk reagon me kohë dhe shkon te dentisti, ai mund të zhvillojë diabet tip 2 dhe madje edhe sulm në zemër.

Doktor Lin vuri në dukje se pacientët e tij, më shpesh gratë në të njëzetat, të cilët vuajnë nga probleme të tretjes si kapsllëku, sindroma e fryrjes dhe zorrët irrituese, dhe që kanë duar dhe këmbë të ftohtë dhe depresion, kanë diçka të përbashkët - dhëmbët e veshur dhe të hollë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...