Trajtimi më i mirë natyral për rrathët dhe qeset e syve - Bota Sot
Trajtimi më i mirë natyral për rrathët dhe qeset e syve

Shëndetësia

Trajtimi më i mirë natyral për rrathët dhe qeset e syve

Më: 14 shtator 2019 Në ora: 06:38
Ilustrim

Më në fund, ka një zgjedhje shumë të thjeshtë për rrathët e syve të lodhur. Ndoshta je lodhur me shumë këshilla e rekomandime, por definitivisht kjo mënyrë nuk duhet humbur. Vetëm provo këtë maskë me kafe. Është shumë e lehtë në përdorim dhe të bën më të freskët në pamje.

Çfarë të duhet:

1 lugë gjelle kafe e freskët

Një majë luge piper i zi

1/4 lugë çaji vaj kokosi të shkrirë

Hapi 1: Përzieji bashkë të gjithë përbërësit për të përfituar një lloj paste, me pak ujë. Përzieji mirë, derisa vaji i kokosit dhe uji do ta bëjnë kafen më të butë.

Hapi 2: Vendose maskën poshtë syve dhe mbaje për rreth 5 deri 10 minuta.

Hapi 3: Në fund, shpëlaje maskën me ujë të ngrohtë. Mund ta përdorësh këtë maskë para një serumi apo hidratuesi për sytë.

Image

 

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...