Pastroni organizmin me sallatat detox - Bota Sot
Pastroni organizmin me sallatat detox

Shëndetësia

Pastroni organizmin me sallatat detox

Më: 16 nëntor 2019 Në ora: 07:49
Ilustrim

Më shumë toksina e më pak ushqyes janë pasojat e një aparati tretës që nuk funksionon mirë. Disa receta të sallatave detoks për të pastruar aparatin tretës luftojnë këto probleme.

Kështu që, jo vetëm do të përmirësojmë rendimentin fizik, por dhe gjendjen shpirtërore.

Pasojat e një problem të tillë janë obeziteti dhe mbipesha, deformim, alergjitë, plakje e parakohshme, kapsllëk dhe sëmundje kronike.

Dieta detox është një proces pastrimi, që çdo organ e realizon periodikisht. Mollët, boronica, kokosi, farat e chia-s, lakra e brokoli janë përbërës ideale për një sallatë detox.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat