Çka të hani për mëngjes nëse doni të humbni peshë - Bota Sot
Çka të hani për mëngjes nëse doni të humbni peshë

Shëndetësia

Çka të hani për mëngjes nëse doni të humbni peshë

Më: 11 korrik 2020 Në ora: 08:15
Ilustrim

Nëse po përpiqeni të humbni peshë atëherë jeni duke lexuar artikullin e duhur. Një prej vakteve që nuk duhet ta anashkaloni asnjëherë është mëngjesi.

Një mëngjes i shëndetshëm do t’ju bëjë të ndiheni të ngopur për një pjesë të madhe të ditës, prandaj mësoni një herë e mirë se çfarë duhet të hani për mëngjes që do t`ju ndihmojë edhe të humbni peshë.

Tërshërë me çokollatë dhe arra kokosi

Kush tha që nuk mund të hani ëmbëlsirë për mëngjes? Për më tepër ky ushqim do t`ju bëjë të harroni që jeni me dietë.

Sallatë mëngjesi

Përveçse është shumë e ushqyeshme, sallata është edhe shumë e shijshme për t’u konsumuar për mëngjes.

Smoothie me spinaq dhe boronica

Mëngjesi perfekt për ata që janë gjithmonë me nxitim.

Tost me gjalpë kikiriku dhe banane

E thjeshtë për mëngjeset e shpejta dhe shumë e shijshme.

Drithëra dhe vezë të skuqura

Drithërat janë mëngjesi perfekt. Pse mos t’i shtoni edhe një vezë për disa proteina ekstra?

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat